Skip to content

Zahrát si může celá rodina

1 rokem ago

485 words

Dobrou zábavou pro menší děti jsou tunelové prolézačky. Investice do jejich pořízení nejsou velké. A tím, že se dají skládat, nezaberou v domácnosti ani mnoho místa. A protože jsou už i batolata závodivá, přiberte ke hře i stopky. Kterými lze měřit rychlost jednotlivých závodníků. A měnit lze i styly lezení. Na břiše, na zádech, dopředu i pozpátku. Jako trénink lze pro ty nejmenší použít spacák a měřit čas zalézání a vylézání. Dobře se prozkoušet v tělesné zdatnosti se může celá rodina ve hře Kdo déle vydrží. Stopky a kus papíru je potřeba připravit před zahájením cvičení. Protože se musí zapisovat čas, za který jednotlivé úkony, jako je stoj na jedné noze či se zavřenýma očima, předpaženýma rukama, sezení bez židle, jsou zvládnuty. Vyhrává ten, který ho má nejdelší.

I batolata si ráda hrají

Hru Na schovávanou mají hrály všechny generace. A ráda si je s vnoučaty zahraje i babička s dědou. Obzvláště variantu, kdy se schovávají věci. Ideální jsou karty, ale pokud nejsou k dispozici, stačí nastříhat barevné papírky. A ukrýt je tak, aby při jejich hledání nemusely být otevírány ani skříně, ani prádelní koš. Komu se podaří schovaný předmět najít, vymýšlí skrýše pro další kolo. Stejně tak zábava se židlemi je dobrou aktivitou. Děti milují pohyb a tak stačí spojit dvě provazem a vytvořit tak prostor, pod kterým se musí bez doteku podlézat. V podřepu, po čtyřech nebo se podplazit. Protože se provázek každým novým kolem snižuje.

Hry na doma

Tornádo je hra, kterou milují všechny maminky. Originálním způsobem dosáhnou toho, že děti po sobě po celém odpoledni uklidí a ještě k tomu rády. Protože je čeká na závěr sladká odměna. Udělat je pro to nutno jediné. Natáhnout budík na pět minut a pustit hudbu. A jenom sledovat, jak jsou všechny věci vysbírány, vyrovnány a uskládány. Zakončit upršené odpoledne lze rovněž lenošením v bunkru. Který je možné zbudovat i pod kuchyňským stolem. A nechat děti do něho nanosit jak deky a polštáře, mnohdy svoji službu udělají i froté osušky. Pelíšek, ve kterém je možné během odpočinku si poslechnout i některou z oblíbených pohádek. Anebo si zahrát společně Slovní fotbal.