Skip to content

Mají to muži lehčí

2 roky ago

435 words

Mají to muži v životě opravdu tak lehčí než ženy? Já myslím že v nějakých určitých bodech ano. Ale na druhou stranu, nedokážu nebo nechtěla bych být mužem. Když vidím, jakou mají roli, třeba že by měl být živitel rodiny nebo se to tedy od něho očekává. Ono to není opravdu někdy lehké. Ženy od nich mají kolikrát taky více očekávání a spousty věcí berou jako samozřejmost a kolikrát se mužů nikdo neptá, zda to takhle opravdu chtějí. Proto si myslím že někdy to mají opravdu těžké.  Ale takový muž na druhou stranu bude mít větší šanci na lepší práci. Nebo lepší pozici.

muži

Žena se kolikrát musí opravdu snažit, aby si dokázala vybudovat pracovní místo o které stoji. To samé obsazenost pozic. V některých regionech je více práce pro ženy než pro muže. A tak žena musí dojíždět několik kilometrů do práce, za to, co muž to má skoro hned za rohem. Dále to muži mají lehčí třeba i v sexuálním životě. Neříkám, že se to mužům nemůže nikdy stát, ale mají větší pravděpodobnost, že je nebude nikdo sexuálně urážet anebo napadat. Stává se to nejspíš minimálně nemůžu posoudit.  Další příklad, kdy to má muž opravdu těžké, je, když čeká se svou ženou dítě a rozhodnou se dál společně nežít a ten muž za to nemůže.

muži

Jak k tomu přijde? Nikdo se ho ptát nebude na to, zda bude chtít platit alimenty. Ano je to i jeho dítě, ale některé ženy jsou bohužel tak vypočítavé, že své vlastní děti použijí jako zbraň proti svému muži a ten toho kolikrát moc neudělá. Rozhodnutí není na něm, ale na soudu. Když se podíváme třeba do světa kolem sebe, tak ve většině zemí je muž ten, kdo je hlava rodiny, a tak má větší autoritu než žena. Tohle třeba není vůbec spravedlivé. Kolikrát není opravdu o co stát, je toho ještě spoustu a mohli bychom to tady rozebírat třeba do večera. A co vy, chtěli byste být spíše mužem nebo ženou. Já jsem teda spokojená.