Skip to content

Volte ekologickou možnost v plenkovém období

1 rokem ago

401 words

Čekáte miminko a přemýšlíte, jak to budete praktikovat ohledně plenek? Plenkové období, to je velice diskutované téma mezi maminkami. Každá má svůj názor na to, jaký druh plen používat, zda je vůbec používat, kdy nejlépe zvládnout odplenkování a tak dále a tak dále. Jakým směrem se ubíráte Vy? Pokud to není cestou bezplenkové metody, tak už tu jsou pouze dvě varianty. Tou první jsou klasické jednorázové pleny z drogerií a supermarketů, tou druhou variantou jsou látkové pleny. Já Vám nyní poskytnu pár informací ohledně látkových plen a uvidíte, zda je to to, co hledáte. Látkové pleny jsou hlavně velice ekologické. Kvůli čemu? Dají se používat znovu a znovu. Takže den co den netvoříme u popelnic pytle s jednorázovými plenkami.

Barevné látkové pleny

Není to nic náročného. Jednoduše si jich koupíte vícero a večer přeperete a jede se od znovu. Jsou vyráběny z kvalitních látek, bez chemie. To ocení pokožka miminka, která bývá dost často citlivá. Dá se tak předejít opruzeninám, při pravidelném přebalování, samozřejmě a různým vyrážkám, třeba alergickým. Jsou opatřeny patentky na pohodlné nasazování a následné zapínání. Úžasné jsou barevné látkové pleny. Jsou na nich krásné a veselé obrázky s dětskými motivy. Design je opravdu originální. Navíc se říká, že děti, které vyrůstají na látkových plenách, se dříve zbavují plenek.

Těhotná žena na gauči

Protože ta absorpční vrstva není tak dokonalá, jako tomu je u jednorázových plen. Tam je dítě prakticky pořád v suchu. V látkových plenách určitý diskomfort pocítí. Ale je to jenom diskutabilní informace, která není ničím podložena. Každé děťátko je totiž jiné a do určitých životních fází dojde, až když je samo připravené. Je teď jen a jen na Vás, pro jakou plenkovou variantu se rozhodnete. Ještě bych dodala, že prvotní investice do látkových plen je sice vyšší, ale prakticky jednorázová. To se u jednorázovek říci nedá.