Skip to content

Když v domácnosti nechybí broušené sklo

2 roky ago

413 words

Vypadají luxusně – výroba broušeného skla má v naší zemi rozsáhlou a dlouhou tradici a tyto výrobky se také od nás vyvážely do zahraničí ji za první republiky a pak i za socialismu. Je o ně velký zájem a možná, že byste jimi zaujali i vaše příbuzné, například v formě vánočního dárku. Broušené skleničky se hodí i jako námět pro svatební dary nebo pro kulaté narozeniny vašich rodičů či prarodičů.

broušené sklenice

Hodí se pro oslavy i všední dny – nalijete-li minerálku, limonádu, džus či smoothie do takovýchto sklenic, budou se tu veškeré nápoje vyjímat v jakémkoli prostředí, ať už se jedná o oslavu, anebo o všední pracovní den, kdy tímto způsobem zajišťujete běžné občerstvení.

Jsou masivní – čím je sklenka těžší, tím mívá více stabilní základnu a jen tak vám ze stolu nespadne. Vhodné jsou zejména sklenice nižší a většího průměru. Masivní broušené skleničky Sklenenyeshop.cz se vám také jen tak nepřevrhnou, pokud někdo drcne nedopatřením do stolu, což se stává i v rodinách s malými dětmi.

barevné sklo

Můžete do nich umístit i pudink, dezert, zmrzlinu, směs sušeného ovoce a ořechů, strouhaný kokos atp. Dobře vyniknou i v případě, že chystáte nějaké zajímavé překvapení, například v podobě duhového občerstvení, kdy bude v každé sklenici odlišně zabarvená ovocná šťáva, a umístíte je vedle sebe tak, aby vytvářely duhu.

Můžete jimi chytat obtížný hmyz – objevili jste na stěně v obýváku pavouka, anebo k vám vlétla vosa a nemá se k tomu opustit vaše teritorium? Nezabíjejte obtížný hmyz, jsou to živí tvorové a nezaslouží si likvidaci, pokud vás přímo neohrožují. Proč je usmrcovat, když si pouze dovolili navštívit váš příbytek? Připravte si sklenku z broušeného skla, která je dostatečně pevná, a hmyz s ní opatrně přiklopte s tím, že pod otevřené hrdlo vsunete papírový karton – pohlednici, obálku apod. Tímto způsobem je snadno přenesete ven na zahradu či na balkon a vypustíte do přírody.