Skip to content

Utekl z laboratoře

2 měsíce ago

414 words


Koronavirus, neboli nemoc s označením covid-19, se stal hrozbou pro všechny. Nikdo nevěděl, jak který člověk bude na onemocnění reagovat. Velice brzy jsme na vlastní kůži zjistili, že někdo jej prodělá a ani o tom neví, a někdo na něj zemře. Tak jako u všech nemocí má i tato nemoc různý průběh, a protože tuto nemoc do té doby nikdo neznal, všichni měli logicky obavy z toho, jak rychle se bude nemoc šířit a jaké to bude mít globální následky. Vědci se dlouho nemohli shodnout na tom, jakého původu tato nemoc je, zda jde o uměle vytvořenou nemoc a nebo o mutaci stávající chřipky.

test covid

Problém byl v tom, že nemoc se šířila nezvykle rychle. V podstatě za pár týdnů už byla nemoc ve všech vyspělých státech na planetě, a to zejména kvůli globalizaci a cestování. Vlády všech států pak zkoušely různé kroky k tomu, aby zabránily rychlému šíření nemoci. Příliš se to ale nepovedlo, brzy došlo k přetížení nemocnic a lidé museli zůstávat doma.

buňka covid

To ale nebylo všechno. Aby došlo k ochraně co největšího počtu lidí před touto zákeřnou nemocí, museli se všichni testovat. PCR testy byly horší, protože byly pro většinu lidí nepříjemné a bolestivé, a na jejich provedení se čekalo klidně i týden, kdy už člověk nebyl infekční. Daleko příjemnější byly antigenní testy, které si člověk musel dělat denně, aby mohl vyjít z domu. Antigenní test měl prokázat, zda má člověk v těle tento virus či nikoliv.

I když dnes už díky očkování považujeme covid za překonaný, stále jím každý rok onemocní spousta lidí, tak jako jinými respiračními chorobami. Abychom ale snížili riziko že opět dojde k epidemii, je dobré si stále dělat antigenní testy. Jedním z nich jsou testy vivadiag, které jsou vysoce přesné a citlivé. Na jejich výsledky se můžete spolehnout. Zjistěte zda jste zdraví nebo v sobě máte virus, ještě než se vydáte k lékaři.