Skip to content

Pořizujeme chatu ve svahu nad řekou

1 rokem ago

429 words

Zamilovali jste si terén v okolí nějaké řeky, kterou jste splouvali jako vodáci, anebo jste v jejím okolí projížděli na kole? Tímto způsobem se rozhodují někteří z nás, co zjistí, že je život ve městě přestal bavit a raději by se přestěhovali na venkov, nejlépe do rekreační oblasti. Blízkost vodních toků navíc zvyšuje množství záporných iontů v jejich okolí a ty, jak známo, pozitivně působí na naše zdraví. Některé říční toky, například Berounka, Vltava či Sázava, navíc poskytují krásné výhledy do krajiny a tamní panoramata mohou zklidňovat psychiku a být nápomocné při zvládání každodenních situací, zejména v souvislosti se stresem. http://www.dama.cz/zdravi/jak-bojovat-se-stresem-aneb-ucinne-antistresove-desatero-27307

sekání trávy

Jestliže si nakonec vyhlédnete vysněnou lokalitu a podaří se vám zakoupit rekreační chatu, jistě se budete těšit, až ji začnete obývat. Možná, že se však na pozemku setkáte s určitými nepříjemnostmi. Například s tím, že po dobu prodeje chaty přes realitní kancelář nebude zahrada udržovaná a poté, co se vyřídí všechny úřední formality, vás překvapí zarostlý travní porost s množstvím drnů a náletových dřevin. Zahrada pak může připomínat spíše džungli, než místo pro odpočinek a relax. Co s tím?

posečená tráva

Máte dvě možnosti. Tou první je svépomocná činnost, kdy si, jak se říká, vyhrnete rukávy, a pustíte se do práce, anebo na zahradu vpustíte techniku externí firmy. Sekání trávy cena za m2 v Brně je ukazatel, který vás bude zajímat ze všeho nejvíc, a také samozřejmě to, co firma zvládne, a na co jí nestačí síly.

Nemusíte mít ovšem velké obavy, profesionálové disponují i svahovými traktory, které si poradí s prudce svažitým terénem až do úhlu 35 stupňů, a co se týče zanedbaného pozemku, mají k dispozici křovinořezy a speciální frézy pro náletové dřeviny. V podstatě neexistuje zahradní pozemek, s nímž by si neporadili. Jedinou výjimkou jsou stavební materiály, jako jsou sutiny, cihly, kamení, písek, beton, tvárnice atp., což je zapotřebí nejprve odklidit například nakladačem s valníkem.