Skip to content

Pohodlí a komfort

1 rokem ago

389 words

Ženy za rok spotřebují velké množství jednorázových menstruačních pomůcek. Bez nich nemohou normálně fungovat, protože je potřeba zachytit vše co z těla odchází. Většina žen používá jednorázové pomůcky, které jsou na trhu desítky let v různých podobách. Nejrozšířenější jsou vložky a tampony, které pravděpodobně používáte i vy. Jsou totiž zdánlivě levné a hlavně je koupíte všude, v nouzi dokonce i na benzínové pumpě. Proč jsou zdánlivě levné? Zkuste si spočítat, kolik vložek a tamponů spotřebujete během jedné menstruace a kolik je to během jednoho roku. Výsledná částka vás nejspíš překvapí. Jestli hledáte cesty jak šetřit, překvapivě to půjde i tady.

menstruační kalíšek

Na trhu jsou i pomůcka, které se dají používat opakovaně a paradoxně jsou sice dražší, ale v konečném důsledku jsou levnější. Typicky jde o menstruační kalhotky, kalíšek a nebo houbičku. Z těchto pomůcek jsou nejoblíbenější kalhotky, které si oblíbily dospělé ženy i mladé dívky. Nemusí se zavádět, jejich použití je hygieničtější právě proto že se nemusí zavádět a vydrží vám dlouhé roky. Cena za jedny kalhotky se pohybuje v řádu stovek korun. Můžete koupit i české menstruační kalhotky, které se vyznačují vysokou kvalitou a precizním zpracováním.

bolest břicha

K jejich výrobě jsou použity speciální látky s nanovwákny, které zadrží všechnu tekutinu uvnitř, takže nic neproteče. Je samozřejmě potřeba dbát na časté měnění jakýchkoliv pomůcek, ale kalhotky toho vydrží zhruba stejně jako jednorázové pomůcky. Při nákupu kalhotek dbejte na to, abyste si koupila kalhotky pro každou intenzitu krvácení. Vyrábí se na slabou, střední i silnou menstruaci a samozřejmě je lze používat i na sport nebo na noc. Jen je potřeba dbát na správný výběr.
Chcete nosit během menstruace hezké neseprané kalhotky? Ty menstruační se už dávno nevyrábí jen v nudné černé variantě.