Skip to content

Kdy volat havarijní instalatérský servis v nočních hodinách

1 rokem ago

428 words

Také patříte k lidem, kteří plně respektují pracovní dobu a volný čas, a nemají rádi, když musí někoho obtěžovat mimo běžný pracovní režim? Kupříkladu v neděli telefonovat do e-shopu, kde jste si objednali nábytek, a řešit tuto situaci ohledně odborného dotazu s tím, že vyžadujete okamžitou odpověď? Toto je skutečně nevhodné chování, ovšem jsou jisté situace, kdy se bez odborné pomoci neobejdete ani v neděli. Zřejmě vás v této souvislosti napadne jako první zdravotnická záchranná služba, hasiči a policie, jakožto součást Integrovaného záchranného sboru, ovšem to není zdaleka vše. Nonstop zákaznický servis udržují i instalatéři.

vodovodní baterie

K jakým havarijním situacím instalatér vyjede i v noci

Zápach zemního plynu – jestliže se vám přihodí, že ucítíte zemní plyn v domácnosti, anebo kdekoli jinde, třeba venku na ulici, oznamte to instalatérům ihned a nečekejte na příhodnější dobu, i kdyby byly dvě hodiny po půlnoci. Úniky plynu si bohužel stále vybírají svou krutou daň v podobě demolice objektů i lidských životů, a rozhodně vám neřeknou předem, kdy plyn exploduje. A co výbuch plynu dokáže, o tom si můžete najít třeba video na YouTube z události, která se přihodila v Praze na Smetanově nábřeží v roce 2013.

uzávěr vody

Zanesený odpad na toaletě – v domě či v bytě, kde se nachází malé děti, senioři a chronicky nemocné osoby, je neprůchozí toaleta někdy život ohrožujícím stavem. Jestliže tito lidé nemají možnost jít vykonat potřebu jinam, a potřebují záchod prakticky nepřetržitě, klidně volejte instalatéry – havarijní servis i v noci. Nikdo z nich vám nevynadá, spíše vás naopak pochválí za empatii a lidský přístup.

Úniky vody v domě – unikající voda do zdiva nebo na podlahu se v místě, kudy vede elektroinstalace, stává velmi nebezpečnou. Hrozící zkrat tu může něco hořlavého zapálit, anebo vás mokré prostředí usmrtí. Ihned uzavřete hlavní uzávěr vody a vypněte centrální jistič a přivolejte instalatéry na pomoc, i když je zrovna pátek večer. Čím dříve se sjedná náprava, tím lépe.