Skip to content

Zábradlí je nutnost

1 rokem ago

400 words

Balkony nebo schody jsou velice častým prvkem, který se vyskytuje ve starší i moderní zástavbě. Setkáme se s nimi nejčastěji v patrových budovách, protože v přzemní nemají příliš velké opodstatnění. Díky balkonu mají někteří doma kousek místa, kde mohou relaxovat, protože třeba nemají zahradu a i tak chtějí mít něco místo terasy a nebo pergoly.

žena zábradlí

Většina lidí si pod pojmem zábradlí představí klasické zábradlí vyrobené ze dřeva nebo z kovu. Nicméně zábradlí může mít daleko více podob. Moderním materiálem se při výrobě zábradlí stalo sklo a kov. Vypadají skvěle zvlášť a samozřejmě i dohromady. Kdo staví či rekonstruuje dům a chce mít francouzská okna, musí mít nějaké zábradlí, aby nikdo nemohl spadnout dolů. Zábradlí je bezpečnostní prvek, ale nemusí vypadat špatně. Když si objednáte zábradlí u dobré firmy, výsledek bude vypadat opravdu krásně a i zábradlí se může stát centrálním designovým prvkem celého domu.

Velice oblíbené je skleněné zábradlí, které se dá umístit na rovné i lomené schody a samozřejmě i na francouzská okna. I ta se těší stále vysoké oblibě, protože poskytují více denního světla v místnosti a také pomáhají lépe větrat prostory. Zábradlí ze skla nijak nenarušuje design prostoru takže dá vyniknout i schodům a okolí. Zakládáte si na galerii, kterou doma máte? Máte schody obložené netradiční dlažbou? A nebo se vám prostě jen nelíbí klasické kovové zábradlí? V každém případě to skleněné bude ta nejlepší volba pro váš případ.

zíbradlí ze skla

Nejprve se musí provést zaměření a cenová kalkulace, protože cena zábradlí se vždy odvíjí od náročnosti výroby, montáže a samozřejmě od rozměrů zábradlí – výšky a délky. Zábradlí ze skla se dá ozdobit i foliemi, které často lidé využívají ke zvýšení soukromí na balkonech a nebo do francouzských oken. Zvyšte bezpečnost ve vašem domě stylově a moderně.