Skip to content

Hypotéka bez nemovitosti

5 měsíců ago

416 words


V našem systému je možno čerpat spoustu půjček s podivnými názvy, ale v praxi jsou všechny stejné. Totiž, vy si půjčíte jistou částku, banka či někdo kdo vám půjčil vám určité měsíční splátky a vy je musíte podle smlouvy platit do určitého dne. Pokud ne, následuje postih. Na poprvé jen upozorněním, ovšem už i to může být zpoplatněno.

Zde je to všechno stejné či podobné. Jen u hypoték jde o větší částky s delší dobou splácení. Technicky vzato je hypotéka dlouhodobý úvěr, který je zajištěn zástavním právem. Doslova a prakticky, dům není váš, dokud jej nesplatíte.

vějíř z bankovek

Ovšem existují také hypotéky, které se na žádnou nemovitost vázat nemusí. Říká se jim americké a pokud vám bude poskytnuta, dostanete žádanou částku na účet, aniž pak musíte prokazovat nač jste tento obnos použili. Hezky česky bychom mohli říci neúčelová hypotéka. Tím je to asi vyjádřeno nejlépe. Splácet lze až dvacet let, to vše podle sumy, kterou si vypůjčíte.

Tyhle hypotéku však asi v bankovním sektoru ani nehledejte, protože zde byste ji nedostali. Zde je všechno přísně vázáno pravidly, které, určily moudré hlavy ve státní bance. Takže pokud máte při běžné půjčce potíže a pocit, že musíte dělat nesmysly, můžete se pak poděkovat právě zde. Jistě budou rád a pozorně vás vyslechnou.

peníze

Při vyřizování hypotéky lze v bankovním sektoru zažít ledaco a potřeby potvrzení o strýci v zahraničí je jen tím nejmenším zlem. A když to nakonec všechno dáte složitě dohromady, přesto můžete být odmítnuti. Důvody vám banka, tedy konkrétně její zaměstnanec, který vás bude vyhazovat sdělit nemusí. Není jejich povinností hypotéku či půjčku poskytnout.

Právě tady jsme u jádra pudla. Toto se v nebankovním sektoru asi nestane. Zde se nějak moc nehledí na nějaká lejstra, která nejsou důležitá. Zde je jen jeden účel a to ten, aby se peníze klientovi poskytly co nejrychleji.