Skip to content

Co určitě podniknout na Slovensku

1 rokem ago

414 words

V tom případě jste na tomto článku správně. Přinese vám totiž spoustu tipů na aktivity a místa, která určitě stojí za návštěvu a na dovolené byste je rozhodně neměli vynechat. Poradí vám v případě, že jste aktivním turistou, ale i lázeňským povalečem, milovníkem odlehlých koutů hor i životem tepajících měst – prostě a jednoduše, své zde najde úplně každý. Slovensko je mezi obyvateli České republiky známé zejména pro své vysoké hory (tedy rozhodně alespoň vyšší než ty naše). Tatry si svým klidem, náročností i nádhernou přírodou získaly nejednoho turistu a rozhodně stojí za návštěvu, protože se do nich budete možná rádi vracet i v dalších letech.

Výhled z hor

V Tatrách je totiž vždycky co nového objevovat. Můžete si zde užít lezení po žebříčcích i vodopády, chladný čerstvý vzduch a místa, na která jako by nikdy nevkročila lidská noha, Pokud však nejste tak úplně milovníkem náročných výšlapů a raději na dovolené skutečně relaxujete a nabíráte nové síly, jsou pro vás jako stvořené proslavené slovenské termální lázně. Se svými teplými prameny například v blízkosti Velký Meder apartmány vám dopřejí v létě pořádnou dávku relaxu a jistě se vám pak bude po takovém odpočinku pracovat mnohem lépe.

Kostel a hradby

A nakonec, jestli hledáte něco ve středu mezi oběma těmito variantami, stejně jako u nás má i Slovensko mnoho měst, která určitě stojí za návštěvu. Kroky většiny turistů směřují zejména do hlavního města Bratislavy, kde za návštěvu stojí nejen hrad a zoo, ale také tajemné staré uličky zapomenutých čtvrtí či honosné církevní stavby. Zavítat můžete i do muzeí nebo obdivuhodných paláců. A milovníci kulturních zážitků si asi nenechají ujít návštěvu slovenského Národního divadla či Bratislavské Reduty. Ať už se rozhodnete pro cokoliv, Slovensko vás rozmanitostí svých památek určitě dostane – a třeba se i zařadí mezi vaše oblíbené destinace.