Skip to content

Usnadněte si stěhování

1 rokem ago

443 words


Stěhování není žádná hračka, pokud musíte stěhovat celou domácnost. Jen si vezměte, kolik vám zabere času, než se sbalíte třeba na dovolenou. A nyní vás čeká to, kdy budete muset balit úplně všechno, všechny své věci, nábytek. To zabere hodně času a bude vás to stát spoustu trpělivosti.

Jak si stěhování co nejvíce usnadnit?

Zamluvte si včas stěhovací společnost

Stěhováci se stanou během stěhování vašimi nejlepšími kamarády. Někdo považuje stěhováky za vyhazování peněz, pravda ale je, že jejich pomoc v celém procesu opravdu oceníte. Stěhováci mají mnoho zkušeností, odstěhovali před vámi již desítky rodin a budou vědět, jak vám stěhování co nejvíce usnadnit. Dobré stěhovací firmy ale mají nasmlouvané zakázky dlouho dopředu, proto příliš neotálejte a zamluvte si je včas. Pro stěhování v rámci Prahy můžete využít služeb stěhování Praha.

dodávka

Udělejte si rozpočet na své stěhování

Stěhování není zdarma. Bude vás něco stát. Proto si připravte rozpočet, který si budete moci dovolit za stěhování dát a toho se držte. Informujte i dopředu stěhovací firmu o svém rozpočtu, abyste se případně mohli dohodnout na individuální ceně. Stát vás bude něco i třeba takový obalový materiál. Informujte se také u svého zaměstnavatele, jestli máte nárok na placené volno pro své stěhování.

krabice

Stěhujte se mimo léto

Ač se to nezdá, stěhování v létě se vám může prodražit více než stěhování v jiném ročním období. Jde o to, že letní stěhování je oblíbené u mnoha lidí, proto mají stěhovací služby na tyto měsíce zaplněné termíny a některé si nasazují i vyšší ceny. Děti mají volno ze školy, některé firmy mají celozávodní dovolené, a to je ideální čas na stěhování. Pokud můžete, stěhujte se raději v jiné roční období. Bude k vám přívětivější i počasí. Stěhování ve velkých vedrech není opravdu nic moc. Průměrné teploty, které jsou třeba na podzim, jsou jistě vhodnější.