Skip to content

Stévie – přírodní náhrada cukru

4 roky ago

396 words

Umělá sladidla například Aspartan a Sacharin se po mnoho let užívali a ještě užívají jako přísadu v mnoha potravinových produktech. Jsou samozřejmě nekalorická.

Cukr je cukr a jeho chuť je nezaměnitelná. Je to samozřejmě zdroj energie a bez něj si mnoho připravovaných pokrmů neumíme představit. Omezování cukru v jídelníčku se týká především lidí s diabetem a pak by se to mělo týkat i těch, kteří jsou obézní nebo mají nadváhu.

Přírodní náhrada cukru, žádná chemie a hlavně žádné kalorie, tak to splňuje zelená rostlinka Stévia rebaudiana, která pochází z tropů.

Stévia sladká

Přírodní sladidlo ze Stévie v podobě prášku nebo sirupu sladší 200 až 300x než cukr. Má samozřejmě trochu jinou chuť než klasický řepný nebo třtinový cukr, fruktóza, med nebo například javorový sirup. A jinak než umělá sladidla. Každý, kdo chce sladit Stévií, pokud ji správně používá jak k oslazení nápojů nebo jídel, tak je důležité se naučit ji správně používat – tak docílíte tu svou chuť sladkého.

Stévia kapky

Tím, že neobsahuje žádné kalorie, je naprosto vhodná pro diabetiky (udržuje rovnováhu cukru v krvi a v játrech), podporuje správnou funkci trávení, pankreasu, pomáhá při hubnutí.

Stévie je léčivka. Tuto rostlinku se světle zelenými lístky, která je obsypaná drobnými bílými kvítky, si můžete vypěstovat i doma. Je to teplomilná, voňavá rostlina. Usušené listy můžete používat na oslazení svých nápojů. Ale dnes si můžete BIO přírodní sladidlo ze Stevie koupit v podobě sirupu nebo prášku za přijatelné ceny v našem e-shopu. Tyto výrobky jsou 100% bez chemie.

Je dokázáno, že cukr jako takový je často i příčinou vzniku některých ekzémů a akné. Pokud cukr nahradíte Stévií, která kromě toho, že podporuje dobré trávení, tak problémy s různými dermatologickými problémy může vyřešit. Rozhodnutí, čím si osladit, je jen na Vás. Stévie nejenom osladí, ale i mnohé neduhy pomáhá léčit.