Skip to content

Proč je písek do filtrace tím nejlepším materiálem

1 rokem ago

422 words

Ke každému bazénu patří mimo jiné i filtrační zařízení. Bez něj se zkrátka neobejdeme, pokud chceme udržet vodu čistou. Ovšem záleží také na tom, jaký typ koupíme. Mnohdy se od sebe totiž poměrně liší, nejčastěji pak typem filtru. Používá se například látkový či papírový, avšak zdaleka nejčastěji je využíván ten pískový. Naprostá většina bazénových filtrací má právě tento typ filtru, a to hned z několika důvodů.

bazén s čistou vodou

Tím hlavním je samozřejmě cena. Písek do filtrace chlorito.cz lze sehnat poměrně levně a v dostatečném množství, takže není problém jej v případě potřeby vyměnit. Navíc i filtrační zařízení samotné na pískový filtr najdeme v mnoha různých cenových kategoriích, takže si snadno můžeme vybrat takové, které nám bude nejlépe vyhovovat.

Dalším plusem, který je potřeba zmínit, je rozhodně účinnost. Navzdory tomu, co bychom mohli očekávat, se jedná o jeden z nejúčinnějších filtrů, které máme k dispozici. Samozřejmě, existují i výkonnější, avšak i písek poskytuje velmi dobré služby. Není tedy divu, že jej k tomuto účelu využívaly již staré národy.

vnější bazénová filtrace

Jednoduchost výměny se také rozhodně dá označit za výhodu. Není potřeba žádná složitá manipulace, jednoduše otevřeme filtrační nádrž, starý písek vysypeme a místo něj tam dáme nový. Zvládne to i naprostý laik, takže není potřeba každý rok volat odborníka, aby nám s tím pomohl.

Pravdou také je, že trvá poměrně dlouho, než se jeho filtrační kapacita vyčerpá, i když zde samozřejmě záleží mimo jiné také na objemu písku. Ve srovnání s jinými typy filtrů však obvykle vydrží skutečně dlouho, než se jeho kapacita plně vyčerpá. To nám pak opět šetří náklady, neboť není nutné jej tak často měnit.

Když tedy to vše vezmeme v úvahu, není divu, že je to v současnosti ten nejpopulárnější typ bazénového filtru. Pokud o něm tedy uvažujete, rozhodně nijak neprohloupíte. Poskytne vám totiž za relativně malou částku skutečně dobrou službu.