Skip to content

Jak si vybrat sluchátka na sport?

6 měsíců ago

426 words


Výběr sluchátek je důležitý. Zvláště pro ty, kteří s nimi tráví celé dny, nebo pro ty, kteří si potřebují vychutnat hudbu na plno. Ale co takové sluchátka na sport? Dřív jsme se museli při sportu spoléhat na vlastní myšlenky nebo na hudbu, která nám hrála z rádia. Dnes už si můžete vychutnat jakoukoliv hudbu prostřednictvím sluchátek, takže si hudbu vychutnáte naplno, a navíc s ní nebudete rušit své okolí. Výběr sluchátek na sport je ale komplikovanější než výběr sluchátek na jakoukoliv příležitost. Sluchátka na sport musí mít poněkud jiné kvality a samozřejmě být také odolnější.

posilování

Většina výrobců u svých sluchátek udává, zda jsou vhodné i na sportování, nebo ne. Taková sluchátka musí být odolná vůči potu. Při sportu se přirozeně potíme, a pokud nejsou sluchátka odolná, můžeme je svým potem zničit.

Je také důležité, aby vám perfektně seděli v uších. Není nic otravnějšího, než když vám při každém prudším pohybu sluchátka vypadnou z uší, a vy je musíte neustále nasazovat zpět. Proto je dobré si vyzkoušet různé velikosti špuntů, pokud se jedná o taková sluchátka a vyzkoušet si v nich pohyb.

sluchátka

Pro někoho mohou být na sport lepší sluchátka přes hlavu. Obvykle jsou stabilnější a lépe při sportu drží. Někdo ale taková sluchátka nemá rád a dává přednost peckovým sluchátkám do uší.

Budete také chtít, aby vaše sluchátka naprosto odřízla okolní zvuk, nebo ne? Pokud s nimi cvičíte například ve fitness centru, je ideální, když nebudete vnímat okolí a nebudou vás rušit okolní zvuky. Při cvičení venku, například běhu, byste ale z hlediska bezpečnosti měli vnímat i okolní zvuk.

Drátová nebo bezdrátová? U sportu se vám určitě více osvědčí bezdrátová sluchátka. Obejdete se tak bez zavazejících kabelů, které mohou překážet. Na výběr máte stovky možností. Velmi kvalitní jsou například sluchátka značky Xiaomi, Niceboys nebo sluchátka na Iphone Airpods.