Skip to content

Jak dostat na google maps firmy

1 měsíc ago

398 words


Každý podnikatel chce, aby jeho firma byla co nejvíc vidět, především pak na internetu. Právě zde totiž potenciální zákazníci hledají, kde mohou danou věc koupit. Problém je však v tom, že mnohdy není snadné to provést, a navíc existuje mnoho způsobů, jak se zde zviditelnit.

Jedním z těch poměrně oblíbených a užitečných je použití nejrůznějších aplikací. Například Google maps firmy zobrazuje na mapě, i když si to člověk nevyžádá. Člověk tak vidí, které jsou nejblíže jeho destinaci, případně jeho domovu. A pokud mezi ně patří i ta naše, pak je velká pravděpodobnost, že nás navštíví.

Google maps jsou kompatibilní s mnoha zařízeními

K tomu je ovšem potřeba, abychom nejprve svoz firmu u Googlu zaregistrovali. To samozřejmě není zadarmo, a služba, kdy ji zobrazí na mapě, také ne. Je to však jeden z výdajů, který se naprosté většině podnikatelů vyplatí. Valná většina z nich totiž souhlasí, že po tomto kroku se zvýšilo množství zákazníků.

Zde je potřeba dodat, že stejnou službu nabízí také český Seznam. Ten je samozřejmě o něco levnější, avšak je nutno si uvědomit, že jej používají pouze Češi, a i mezi nimi jeho použití k tomuto účelu upadá. Jeho Mapy využívá stále méně lidí, neboť nejsou kompatibilní s mnoha zařízeními, například navigacemi, které podporují právě ty od Googlu.

marketing je základem úspěchu

Samozřejmě je nutné si uvědomit, že takovéto uveřejnění naší firmě nám zisky nezaručí. Je potřeba využívat i další nástroje, jako například SEO nebo PPC reklamy, abychom dosáhli úspěchu. Nelze se totiž spoléhat na to, že si lidé o vás řeknou, neboť se mnohem snadněji šíří o jakémkoliv subjektu negativní věci spíše než ty pozitivní.

Přesto je to dnes v podstatě nezbytný krok k úspěchu na trhu. Pokud totiž potenciální zákazník neví, kde nás má najít, pak zisk zkrátka mít nebudeme, i kdyby naše produkty byly sebelepší a ceny sebenižší. Propagace je zde zkrátka základem úspěchu.