Institut ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč získal Cenu za mimořádné výsledky ve výzkumu

V pondělí 11. listopadu 2013 předal ministr vnitra Martin Pecina za přítomnosti 1. místopředsedkyně Rady pro výzkum, vývoj a inovace PhDr. Miroslavy Kopicové a dalších významných hostů a reprezentantů Ministerstva vnitra Cenu za mimořádné výsledky v oblasti bezpečnostního výzkumu, experimentálního vývoje a inovací.

Cenu získal řešitelský kolektiv GŘ HZS ČR- Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč (IOO) ve složení plk. Jarmil Valášek, plk. Jana Krykorková, Ing. Tomáš Čapoun, Ing. Čestmír Hylák a Ing. Radek Malina za dva patenty a 12 certifikovaných metodik, z toho 5 metodik analýzy metanolu v lihovinách v rámci podpory při metanolové aféře.
 
Světově uznané patenty, týkající se zlepšení technického řešení filtroventilačních jednotek ochranných prostředků, byly uděleny Mezinárodní patentovou organizací (The World Intellectual Property Organization) se sídlem v Ženevě.

Převzato z: http://www.mvcr.cz/clanek/cenu-ministra-vnitra-za-mimoradne-vysledky-ziskal-tym-institutu-ochrany-obyvatelstva-lazne-bohdanec.aspx